Nyhetsbrev – Vårskriket digitalt

Är det dags att göra

vårskriket digitalt?

Med den smarta styrenheten FeedCon styr och kontrollerar du din foderautomat i Nordic Gamekeeper appen, direkt från fickan! Läs mer om FeedCon!

Kampanjerbjudande!
Uppgradera din FeedCon


Byt in din gamla FeedCon mot den senaste versionen för endast 975:- inkl moms (Ord.pris 1995:-)

 

Vad är nytt?

FeedCons hårdvara har uppgraderats och kommer med:

  • Smart solpanelsladdning som optimerar laddningen av batteriet
  • Direktstyrning av belysning
  • Extra fodergiva när du är på plats vid din åtel via Bluetooth

FeedCons mjukvara uppgraderas automatiskt löpande för att ge dig senaste nytt med många olika funktioner. 

Fodra när vildsvinen är        på plats!

Använd aktivitetsensorn och ställ in fodersparläget så fodrar din automat endast fulla givor när vildsvinen är på plats. I annat fall ger den endast en mindre mängd foder för att hålla foderplatsen igång, utan att fodra i onödan. Tack vare aktivitetsensorn kan du också få statistik på när vildsvinen varit på plats och med vilken frekvens. Läs mer om Aktivitetsensorn här.

Slipp en massa mejl från din åtelkamera!

Använd bildgalleriet i din Nordic Gamekeeper app och få alla bilder från din åtel direkt ner i appen istället för att de hamnar i din e-postlåda.

Vårhälsningar från
Nordic Gamekeeper gänget!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *